Królicze uszy na opasce – prosty tutorial

Królicze uszy na opasce – prosty tutorial

Królicze uszy na opasce – prosty tutorial

Potrzebne materiały:
-linijka lub centymetr
-nożyczki
-klej na ciepło
-opaska do włosów w kolorze peruki
-drut
-siatka ogrodowa z małymi oczkami lub gąbka
-materiały – polar lub futerko – w odpowiednich kolorach
1 2 3

1. Pierwsza rzecz to wymierzenie jak duże powinny być uszy. Wygodnie mieć styropianową głowę do peruk, łatwo wymierzyć dzięki niej ich odpowiednią długość i szerokość. Jeśli jednak jej nie mamy, dokładnie w ten sam sposób możemy wymierzyć odpowiednie wartości przykładając centymetr czy linijkę do własnej głowy lub głowy kolegi 😉
4 5
2. Kiedy już wiemy jak duże muszą być uszy, na kawałku papieru rysujemy odpowiedni kształt. Wykrój przykładamy do siatki i wycinamy odpowiedni kształt. Papierowego wykroju najlepiej jeszcze nie wyrzucać, przyda się przy wycinaniu materiału! Alternatywą dla siatki jest użycie gąbki. Proces wykonania uszu jest w większości taki sam, niezależnie od bazy 😉
6
3. Aby uszy były stabilniejsze a jednocześnie bardziej plastyczne do siatki doczepiamy kawałek drutu. Możemy drut przykleić, ja jednak wolę korzystać z oczek w siatce i przez nie przełożyć drut. Jeśli jako bazę pod uszy używamy gąbki, drut można przykleić klejem na gorąco, uważając, żeby nie stopić gąbki!
7 8
4. Bazę pod uszy należy teraz doczepić do opaski – najlepiej po prostu owinąć ją dookoła kawałkiem drutu, tym samym, który wcześniej doczepiliśmy do bazy.
9 10 11
5. Czas na futerko! Pomagając sobie przygotowanym wcześniej papierowym wykrojem wycinamy materiał na kształt uszu. Różowy „środek” ucha powinien być tej wielkości co baza z siatki, drugi materiał – w tym przypadku biały – trochę większy.
12
6. Uważając, aby się nie poparzyć przyklejamy najpierw klejem na ciepło różowy materiał. W ten sposób zakryjemy jedną stronę siatki a uszy zaczną powoli nabierać kształtu!
13
7. Od drugiej strony siatki przyklejamy biały materiał. Wystające brzegi zawijamy do środka, podklejając je na różowy materiał.
14 15
8. Wystający materiał na dole także podklejamy, zasłaniając nim kawałek opaski do której przyczepiony jest drut. I gotowe!
16 17
9. Dzięki użyciu drutu uszy można dowolnie modelować kształt uszu w zależności od tego jak wygląda postać, a po zdjęciu z głowy – rozprostować, dzięki czemu wygodnie je przechowywać. Jeśli nie chcemy by opaska była widoczna na peruce, można ją łatwo ukryć zaczesując odpowiednio włosie.
18 19

Opracowała: CosplayRai