Peruka się za bardzo błyszczy. Co zrobić?

Peruka się za bardzo błyszczy. Co zrobić? Internety nie kłamią i czasem nawet można znaleźć przydatne info. Poniżej zdjęcia przed i po moim „zabiegu”. Co zrobić, aby zwykła, tania peruka nabrała normalnego wyglądu?

  1. Kąpiel w płynie do zmiękczania tkanin przez 5 dni (użyłam płynu do płukania, bo nie miałam tego do zmiękczania, a byłam po prostu ciekawa efektu). Ilość zależy od wielkości peruki, który chce się zmiękczyć. Powinno zakryć w misce całego wiga.
  2. Następnie spłukanie wodą płynu, który został na peruce.
  3. Po wypłukaniu należy wysuszyć perukę – niech wyschnie sama. Nie trzeba jej pomagać suszarką ani niczym innym, zwykle schną bardzo szybko.
  4. Kolejnym krokiem jest rozczesanie.
  5. TALK KOSMETYCZNY! Jest to kluczowy etap, bo to on zmatowi włosie. Talk jest oczywiście biały i sypanie go na czarne włosy wydawało mi się trochę słabym pomysłem, no ale to jednak działa. Trzeba obficie posypać całą perukę. Całą! Warstwami, z każdej strony i dokładnie.
  6. Po talkowaniu, należy go wyczesać… Najdłuższy i najbardziej upierdliwy etap, bo talk wyczesuje się bardzo długo, bardzo ciężko i przy okazji brudzi się nim wszystko dookoła. Najpierw delikatnie „wmasowałam” talk we włosy, potem strzepałam nadmiar, a potem zaczęłam je czesać. Wszystkiego oczywiście się nie wyczesze i jakaś część drobinek zostanie na włoskach, ale wydaje mi się, że z czasem same odpadną.
  7. Finalnie pozostaje nam podziwianie swojej pracy i klepanie się po pleckach. Chyba, że ktoś nie jest zadowolony z efektu, to wtedy etap 5 i 6 od nowa
efekt przed i po

Autor: DiamondBullet

Jeżeli potrzebujecie więcej informacji o perukach to zapraszamy do naszych innych artykułów i filmików.

Poradnik: jak kupić perukę bez przykrych niespodzianek?

5 narzędzi do stylizacji peruk, których POTRZEBUJESZ!

Tutorial – Jak zagęszczać peruki do cosplayu – Merida by Shappi