Poradnik: jak kupić perukę bez przykrych niespodzianek?

Hej! To znowu ja! Ta dziwna dziewczyna która lubi włosy i peruki! Myślę, że to czas aby podzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat kupowania peruk i kilkoma poradami jak nie otrzymać koszmarnych rzeczy!
Zacznijmy od podstaw.
(UWAGA: TO PORADY. NIE MOGĘ OBIECAĆ, ŻE OTRZYMACIE IDEALNĄ PERUKĘ PONIEWAŻ KUPOWANIE PRZEZ INTERNET TO ZAWSZE ROSYJSKA RULETKA. MOGĘ POMÓC WAM Z WYBOREM ALE MOGĘ SIĘ RÓWNIEŻ MYLIĆ, TEN PORADNIK NIE JEST ABSOLUTNY)
Jak rozpoznać zaufany sklep na ebay.com?

Po pierwsze, absolutną oznaką, że nie dostaniecie dobrego towaru jest zdjęcie. Jeśli widzicie cosplayera w peruce, prawdopodobnie nie został zapytany o pozwolenie na użycie zdjęcia i nie jest modelem dla sklepu. Oznacza to, że cosplayer kupił perukę a sprzedawca skorzystał z tego zdjęcia ponieważ wyglądało odpowiednio dobrze, żeby je pokazać. Nie. Nie otrzymacie peruki którą cosplayer ma na sobie.

1Nawet kolor i grzywka się różnią. Które zdjęcie jest prawdziwe? Nigdy nie wiadomo. [Zdjęcie skopiowane z ebay.com]

Uwaga: kilka sklepów jest zaufanych i nawet posiada modelujących dla nich cosplayerów. Można je rozpoznać kiedy znasz już sklep lub po zdjęciu, wyraźnie zrobionym po to, by zaprezentować perukę. Poniżej przykład peruki która prawdopodobnie będzie wyglądać jak na zdjęciu.

2Prawdopodobnie o wiele bardziej wiarygodne. Lub zdjęcie w podobnym stylu

 Jeśli opis peruki zawiera więcej zdjęć, to zawsze lepiej. ZAWSZE. Nie wierzcie kilku różnym zdjęciom które wyraźnie przedstawiają różne peruki, jeśli nie masz możliwości wyboru peruki którą chcesz kupić.
Na przykład, jeśli jedno zdjęcie przedstawia cosplayera w wystylizowanej peruce a kolejne – perukę na manekinie, wystylizowaną w inny sposób, prawdopodobnie dostaniesz perukę bardziej zbliżoną do tego jak wygląda na manekinie.

Teraz porozmawiajmy o manekinach.
NIE. WIERZCIE. TYM. MANEKINOM.

3 4

Przetestowałam to osobiście. Co otrzymacie? Czyste piekło.
Jeszcze gorzej jeśli kupujecie perukę z Wielkiej Brytanii. Ostatnim razem kiedy kupiłam taką perukę, musiałam kompletnie ja zdemontować i przeszywać wefty do innej bazy.
Te wigi są koszmarnie małe i pełne dziur. Zazwyczaj mają żółtą, nierozciągliwą siatkę więc niemożliwym będzie rozciągnięcie jej i dopasowanie do głowy a przy poruszaniu się widoczne będą dziury i żółty materiał.
Włosie nie jest koszmarne wiec są użyteczne i nie takie złe na wefty ale tak naprawdę nie nadają się do niczego więcej. Wolę kupić perukę w tanich sklepach z plastikowym włosiem niż kupować od sprzedawcy z takimi zdjęciami.
Kiedy klienci kupują takie peruki i wysyłają je do mnie do stylizacji, trochę umieram w środku ponieważ mam do czynienia z czystym piekłem.

 

Kolejnym złym zdjęciem jest mocno przeszczepione, wyraźnie wyglądające na zdjęcie jednej peruki ze zmienionymi kolorami.
5

Po prostu nie. Nie masz pojęcia co dostaniesz. To zdecydowanie party wigi, inny rodzaj peruk którego nigdy nie musisz kupować by użyć do cosplayu. Tutaj inny przykład.
6 7Błyszczące piekło. Nie kupujcie.

Przejdźmy teraz do kolejnego tematu.

OPIS PRODUKTU.
Nie ma tu wiele do powiedzenia tak naprawdę, tylko jedna użyteczna rzecz.
Możesz spokojnie zaufać ludziom którzy wrzucają zdjęcia peruki w opis produktu. Baza jest bardzo ważna. Jeśli nosisz dobrą perukę możesz być pewien, że nie głowa nie będzie Cię boleć.
8

Dodatkowe punkty jeśli jest więcej szczegółowych zdjęć peruki.
9 10

Nie uważam, żeby było to ważne czy peruka jest heat resistant czy nie ponieważ przy stylizacji pracuję z ciepłem a jeśli to nie działa – sprawiam, żeby działało tak czy siak więc nie mogę z tym pomóc.
Nie jestem fanem prasowania peruk ponieważ bardzo łatwo je w ten sposób zniszczyć i osobiście wole mycie ich gorącą wodą, ale to zupełnie inna sprawa.

ZAWSZE stylizuj perukę!

Nie możesz oczekiwać, że kupisz perukę i użyjesz jej dokładnie taką jaka jest. Nawet jeśli to tylko trochę lakieru do włosów, ZAWSZE musisz ją stylizować, ponieważ:

– Nigdy nie przyjdzie dokładnie taka jak na manekinie

– Nigdy nie będzie wystylizowana dokładnie tak jak włosy postaci

– Twoja głowa nie jest tak mała jak głowa manekina, na pewno będzie dłuższa

– Każda grzywka jest inna, ponieważ każdy ma oczy w innym miejscu

– Zawsze kupuj perukę nieco dłuższą niż potrzebujesz, lepiej ją podciąć niż kupować nową

 

Sklepy którym osobiście ufam:

JCpunk na ebay.com: http://www.ebay.com/sch/m.html?_odkw=wig+100+cm&_ssn=jcpunk&_armrs=1&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2046732.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xwig+.TRS0&_nkw=wig+&_sacat=0

Zazwyczaj kupuję tutaj ponieważ peruki przychodzą dokładnie takie jak na zdjęciach i bardzo szybko. Mój ulubiony sklep jak do tej pory.

Wig-Supplier: http://www.wig-supplier.com/

Ta strona ma naprawdę tanie, ładne peruki. Cena wysyłki jest bardzo duża i często robią bałagan: zdarza się, że peruki przychodzą za późno albo zapominają dać Ci numer paczki itp. Za to peruki są świetne.

Lucaille: http://lucaille.com/

Nigdy osobiście nie zamawiałam ale pracowałam z perukami z tego sklepu i są one świetnej jakości. Niemniej potrzeba im sporo pracy.

Uniqso: http://www.uniqso.com/

Zawsze kupuje tutaj soczewki. Mają także peruki ale nigdy ich nie kupowałam. Ceny są wysokie ale WSZYSTKIE ich produkty są świetne.

 

tłumaczenie z RainbowashCosplay