Słowniczek – Worbla’s Meshed Art

Worbla’s Meshed Art – podobnie jak pozostałe materiały z rodziny Worbla’s Art, również Worbla’s Meshed Art jest produktem całkowicie pozbawionym substancji szkodliwych i wszelkiego rodzaju rozpuszczalników. Najnowsza Worbla wykonana jest częściowo z łupin ryżu, będących surowcem ekologicznym, które po przetworzeniu z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii pozwalają na zaoszczędzenie cennych surowców naturalnych.

13260092_578702162290331_5473865323853210908_n

WMA aktywuje się za pomocą ciepła w temperaturze około 80-90 stopni Celsjusza. Po ogrzaniu produkt staje się miękki i podatny na formowanie. WMA może być aktywowana wielokrotnie.

Dzięki zastosowaniu jednostronnej siatki Worbla’s Meshed Art jest mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozerwanie lub pęknięcie podczas wycinania otworów i stanowi doskonałe uzupełnienie procesów formowania i wzmacniania, zarówno skóry jak i innych materiałów, również tkanin.

Możliwym również jest tworzenie organicznie wyglądających kształtów i krzywizn, niezbędnych przykładowo w przypadku pancerzy kobiecych.

Zastosowany w WMA klej jest mocniejszy, niż jego odpowiednik w Worbla’s Finest Art, bardzo łatwo łączy się z innymi materiałami z rodziny Worbla’s Art.

Materiał można malować z zastosowaniem farb akrylowych, a także farb w sprayu. Dla uzyskania najlepszego efektu zalecamy zastosowanie podkładu gruntującego.

Materiał dzięki: coscon.pl