Tutorial – napierśnik

Tym razem Phere-nike przygotowała coś nowego, czyli tutorial – napierśnik. Mamy nadzieję, że przypadnie do gustu, a zrobienie go, jest całkiem proste.

1. Tworzymy wykrój z papieru, kopiujemy go dwa razy na worbli, raz na piance. Można użyć również jednej warstwy worbli, zagiąć krawędzie pod spód i zabezpieczyć miękkim filcem, aby nie drapały.
2. Przycinamy krawędzie elementu, podgrzewamy go i kształtujemy na manekinie, tak aby nabrał 'ludzkiego’ kształtu. Możemy również modelować go na sobie. Uważajcie, żeby się nie poparzyć!
3. Czas na miseczki napierśnika. Należy zaopatrzyć się w akrylową bombkę o wybranym rozmiarze. Pokrywamy ją kremem lub wazeliną, aby zabezpieczyć worblę przed przywarciem. Miseczkę kształtujemy z podwójnej warstwy worbli! To ważne, aby miała odpowiednią stabilność i grubość.
4. Mocujemy miseczki do bazy delikatnie podgrzewając elementy styku.
5. Zaznaczamy pożądany kształt miseczki i delikatnie docinamy worblę przy pomocy krótkich, okrągłych nożyczek.
6. Czas na zdobienia! W zasadzie macie w nich totalną dowolność, ale zaprezentuję Wam dwa fajne sposoby. Zaczynamy od wykroju. Pokrywamy fragment przeznaczony do ozdobienia taśmą malarską i rysujemy wzór.
7. Delikatnie zdejmujemy taśmę z napierśnika i przenosimy ją na papier, wycinamy wzdłuż zaznaczonych linii. Brawo! Macie już wykrój.
8. Ornament przenosimy na podwójną warstwę worbli, docinamy i po podgrzaniu mocujemy na napierśniku. Możecie również użyć pojedynczej warstwy-ornament będzie wtedy mniej wypukły.
9. Potrzebujecie bardziej wypukłych zdobień? Da się zrobić 🙂 Zaczynamy oczywiście od przygotowania szablonu, w tym przypadku stworzyłam go na bazie szablonu napierśnika. Wycinamy element z grubej pianki 8 lub 10mm.
10. Nadajemy zdobieniu poprawny kształt przy pomocy nożyka i delikatnie wygładzamy go Dremelem.
11. Teraz zaznaczamy miejsca żłobień lub wklęsłości mazakiem i wypalamy je przy pomocy pirografu-wypalarki. Możecie również wykonać je derelem. Pokrywamy element worblą, detale wydobyłam używając prostego narzędzia do modelowania-plastikowej szpatułki. Nanosimy gotowe zdobienia na bazę napierśnika.
12. Resztę detali możecie wykonać używając ścinków worbli. Poza tym zastosowałam także Silk Clay, bardzo przyjemną masę do modelowania przypominającą piankę. Gotowe!

Worbla from CosCon Shop

Autor oraz zdjęcia: Phere-nike