„Warkocz” Judala z MAGI

Kilka lat temu, będąc niezadowoloną z dostępnych w internecie peruk na Judala postanowiłam zrobić ją sama, dbając  o odpowiedni wygląd. Baza to zwykła krótka czarna peruka, cała zabawa leży w 'warkoczu’

„Warkocz” Judala z MAGI

Materiały:
styropianowe kulki różnych rozmiarów(ilość zależy od Ciebie i od tego jak długi chcesz mieć kucyk, ja użyłam 10 kul)
włosie(pocięta peruka lub kupne włosie na warkoczyki)
mulina
pistolet + wkłady do kleju na ciepło
nożyk + nożyczki
cierpliwość
1 2 3
1) Pierwsza rzecz to przygotowanie kul! Przez środek każdej z nich trzeba wydrążyć otwór, żeby można je było później połączyć. Ja poradziłam sobie z tym drążąc otwór powoli nożykiem introligatorskim.
Kulki połączone są dzięki przeciągnięciu przez nie długiego kawałka muliny(najlepiej podwójnego lub potrójnego dla wytrzymałości).
4
2)Końcówka 'warkocza’ to przycięte włosie, owiązane kilka razy muliną(tym samym kawałkiem którym łączymy kulki) i oklejone szarą taśmą klejącą. Kawałek oklejony taśmą będzie znajdował się w środku kuli, więc nie będzie widoczny.
5 6

3)Najwyżej położona kula jest dość duża, niestety nie byłam w stanie znaleźć w sklepie odpowiedniego rozmiaru, więc zrobiłam go sama! Po prostu mniejszą kulę obkleiłam warstwami papermache aż osiągnęła odpowiadającą mi wielkość. Pamiętajcie, żeby najpierw wydrążyć kulę i nie zaklejać otworu – inaczej cała Wasza praca na nic!
4)Czas na bałagan! Włosie najlepiej pociąć i porozdzielać na pasma przed przyklejaniem, żeby było wygodniej. Zaczynamy od podklejenia włosia we wnętrze otworu z jednej strony, potem po powierzchni kuli i w środek drugiego otworu. Kleju nie potrzeba dużo, nie przejmujcie się, jeśli kulka lekko się przytopi – nie zrobi to żadnej różnicy w wyglądzie. I tak aż wszystkie kule będą obklejone włosiem. Uważajcie, żeby się nie poparzyć!
7 8 9
5) Kiedy już wszystkie kule są oblepione, czas na ostatnie poprawki. Dla pewności, że włosie będzie się trzymać, każdą kulę potraktowałam lakierem do włosów(przy okazji przyklepując delikatnie ewentualne odstające włoski) i suszarką do włosów.
10
6) Czas na najtrudniejszą część, czyli przeciągnięcie muliny przez kule. Po wklejeniu włosów otwory stały się zdecydowanie mniejsze – dla ułatwienia zadania przywiązałam mulinę do kawałka patyka, robiąc z niego prowizoryczną, długą igłę. Uważajcie, by nie wyrwać włosów ze środka kuli przy przeciąganiu muliny!
(Jeśli wolicie, żeby 'warkocz’ był sztywniejszy, zamiast muliny możecie użyć drutu)
7)Po połączeniu wszystkich kul czas sprawdzić, czy żadne dodatkowe włoski nie odstają. Jeśli tak jest – po prostu znowu potraktujcie je lakierem i suszarką.
11
8)Dla lepszego wyglądu, miejsce gdzie najniższa kula łączy się z luźnym włosiem można owiązać kawałkiem wstążki.
Warkocz dowiązywany jest bezpośrednio do siatki bazowej peruki i wbrew pozorom wcale nie jest bardzo ciężki i niewygodny : )

Opracowała: CosplayRai