Wiedeński Comic Con – jeszcze większy, jeszcze lepszy

Wiedeński Comic Con – jeszcze większy, jeszcze lepszy

To już drugi wiedeński Comic Con – jeszcze większy, jeszcze lepszy

 vienn

W trakcie wydarzenia fani będą mogli się spotkać z Jeri Ryan (Star Trek), Kristianem Nairnem (Gra o tron), Johnem Rhys-Daviesem (Władca pierscieni) +++ Twórcami komiksów – Achdé (Lucky Luke), Adamem Hughesem (DC Comics, Marvel Comics), Andym Pricem (My little Pony) oraz innymi +++ Ponad 7 000 metrów kwadratowych poświęconych wyłącznie komiksom, rozrywce, cosplayowi i grom +++ organizatorzy spodziewają się 25 000 odwiedzających +++ W Artist Alley swoje stoiska będzie miało 61 artystów +++ grupy fanowskie: Austrian Garrison 501st Legion, LARP, Steampunk +++ Druga edycja VIECC Championships of Cosplay +++

 

W dniach 19-20 listopada 2016 odbędzie się VIECC – wiedeńska edycja festiwalu Comic Con – w Messe Vien (Wiedeń, Austria). To już druga edycja tego wydarzenia poświęconego komiksom i rozrywce, realizowana we współpracy Reed Exhibitions i ReedPOP, organizatorami New York Comic Con, Star Wars Celebration i innych znanych wydarzeń znany popkulturowych w Stanach Zjednoczonych, Europie, Indiach, Azji i Australii. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja VIECC odniosła ogromny sukces, bilety zostały wyprzedane, a na samym wydarzeniu było 17 000 fanów.

 

Miejsce dla geeków, nerdów i fanów

VIECC jest poświęcony filmom i serialom telewizyjnym, komiksom, rysownikom i scenarzystom, cosplayowi i grom. Dlatego przez dwa dni VIECC będzie domem dla geeków, nerdów i fanów pochodzących ze wszystkich zakątków świata – zwłaszcza z sąsiednich krajów – Słowacji, Węgier, Czech i Polski. Fandom jest ogromny, a zainteresowanie różnorodnymi tematami jest niezmierzone. Już w 2015 tysiące fanów uczestniczyło w pierwszej edycji VIECC w kostiumach, z akcesoriami do gier lub przebranych za postacie z ulubionych filmów lub seriali, co stworzyło niepowtarzalny, wspaniały  klimat.

  vcc16_john_rhys_davies

Pobicie wyników pierwszej edycji

Organizatorzy spodziewają się pobić sukces zeszłorocznej imprezy. Reed Exhibitions szacuje, że tym razem pojawi się około 25.000 fanów i dlatego zwiększyło przestrzeń wystawienniczą na VIECC do 23 000 metrów kwadratowych w Messe Wien, który znajduje się blisko centrum Wiednia. Na powiększonej przestrzeni znajdzie się miejsce nie tylko dla 300 wystawców, ale również dla fanów, z większą sceną, na której znajdzie się 1 400 miejsc, a obszary przeznaczone dla artystów i grup fanowskich będą mogły pomieścić dużo więcej osób.

Gwiazdy ze świata filmów i seriali

Organizatorzy VIECC zawsze zapraszają wiele gwiazd z branży rozrywkowej. Po raz pierwszy w historii w Wiedniu pojawi się Jeri Ryan (Star Trek: Voyager, Prawo i porządek, Boston Republic, O.C.). Na VIECC spotkać będzie można również Johna Rhys-Daviesa (Indiana Jones, krasnolud Gimli z trylogii Władca pierścieni) oraz Kristiana Nairn (Hodora z kultowego serialu Gra o tron). Na głównej scenie odbędzie się duży panel poświęcony Grze o tron, w którym udział weźmie Nairn. Organizatorzy zapewnili też pojawienie się innej wielkiej gwiazdy z serialu HBO Gra o Tron, która dołączy do niego na scenie.

vcc16_kristian_nairn1

Autorzy komiksów

Kolejnym wielkim hitem na VIECC będzie obecność wybitnych autorów komiksów. Znani na arenie międzynarodowej twórcy przybędą do Wiednia. Wśród nich będzie Achdé, twórca słynnego komiksu Lucky Luke, amerykański autor Chris Hamer (UrbnPop Byron The One Eyed Monster) i Adam Hughes. Poza tym, na VIECC zaprezentuje się Andy Cena, główny twórca niezwykle udanej serii My Little Pony: Friendship is Magic. Niemiecki artysta Tommy Krappweis, twórca postaci KiKi z „Bernd das Brot” i reżyser trylogii fantasy „Mara i Firebringer”, będzie również obecny na VIECC.

W przestrzeni wystawowej będzie można znaleźć ponad 60 artystów

Przestrzeń wystawowa przeznaczona dla artystów na VIECC będzie  dużo większa niż podczas zeszłorocznej edycji imprezy. Pojawi się w niej ponad 60 austriackich i zagranicznych artystów, między innymi Collette Turner, Nigel Sade, Hector Morgan, Sarah Wilkinson, caffecupcake, Yunuyei, Plem Plem Productions, V i k i B u N N y, Bernd Trübswasser oraz wielu innych.

Grupy fanowskie

Liczne grupy fanowskie, które przybędą na tegoroczną edycję VIECC przyczynią się do wykreowania ogólnej nerdowskiej atmosfery imprezy. Austriacki Garrison 501 Legion (Gwiezdne Wojny) będzie obchodził swoje 10-lecie w trakcie VIECC. LARP Austria (Live Action Role Play) zaprosi fanów do dołączenia do ich rosnącej społeczności. Również grupy fanowskie z uniwersum Star Trek będą obecne na VIECC: Galactic Frienship i Vulcan Spirit.

Steampunk to nowy wątek na VIECC. Steampunk to podgatunek science fiction lub science fantasy, który zawiera technologię i estetyczne wzory inspirowane XIX wiecznymi przemysłowymi maszynami parowymi. W trakcie VIECC zaprezentuje się Anja Bagus (http://www.anja-bagus.de/), niemiecki aktor Detlef Tams oraz Carsten Steenbergen (autor powieści „Steamtown”).

14463197_1770474179890897_4764407494816914505_n

Druga edycja Zawodów Cosplayowych na VIECC

Już po raz drugi VIECC zorganizuje Zawody Cosplayowe, które są największym i najbardziej prestiżowym konkursem kostiumowym w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest to jeden z przystanków w „Quest for the Crown”, Globalnych Mistrzostw Cosplayowych ReedPOP, które celebrują najważniejsze aspekty cosplayu. Zawodnicy będą rywalizować w czterech kategoriach umiejętności: robótek ręcznych, zbroi, FX, oraz przerysowania. Zwycięzca każdej kategorii otrzyma medal i dwa weekendowe bilety na przyszłoroczną edycję VIECC. Tytuł dla najlepszego kostiumu VIECC zostanie wyłoniony spośród wszystkich zawodników, a zwycięzca będzie walczyć tytuł „Crown Champion of Cosplay ” w Chicago w kwietniu 2017 roku (koszty podróży w pełni opłacone). Wszyscy uczestnicy otrzymają upominki od austriackiej radiostacji FM4.

Ubiegłoroczny zwycięzca Zawodów Cosplayowych, Transformer Wheeljack, uzyskał drugie miejsce w trakcie C2E2 (Chicago) w tym roku. Więcej informacji oraz film z oszałamiającego występu Wheeljacka można znaleźć na www.cosplaychampionships.com. Do tegorocznego konkursu można się zgłosić na www.viecc.com.

14494678_1770015913270057_4378567248235040565_n

Bilety na VIECC

Wszystkie rodzaje biletów na VIECC można kupić przez Internet na www.viecc.com/en/tickets lub na oeticket.com, partnera VIECC Vienna Comic Con. (+++)

Facebook www.facebook.com/vieccviennacomiccon

Instagram https://instagram.com/vieccviennacomiccon/

YouTube http://bit.ly/VIECCYouTubeChannel